מועדון חתירה חיפה

ספורט החתירה בישראל התקדם בצורה משמעותית במרוצת השנים, כאשר מועדון החתירה בחיפה הוא מהבולטים באזור הצפון. המועדון הוותיק, הממוקם במעגןמועדון חתירה חיפה הספורט של נמל הקישון בחיפה, מציע מגוון רחב של פעולות עבור חובבים וספורטאים כאחד. הנה כל מה שחשוב לדעת עליו.

למה כדאי להתחיל לחתור?

מה שחשוב להדגיש הוא שהבוחרים בספורט החתירה נהנים משורה ארוכה של יתרונות עבור הגוף והנפש שלהם. חתירה היא פעילות גופנית מאומצת, שנחשבת ליעילה במיוחד על רקע העובדה שהיא גורמת להפעלת כלל השרירים בגוף. בין היתר החתירה מסייעת לשפר את זרימת הדם בגוף, להגדיל את סיבולת לב-ריאה, להגדיל את הגמישות ולשפר את היציבה ושיווי במשקל.
למרות שהיא דורשת מטבע הדברים כוח פיזי, היא נחשבת לבטוחה באופן יחסי מכיוון שאינה כוללת זעזועים או לעומס מזיק על שרירי הגוף ומפרקיו.

ההיסטוריה העשירה של מועדון חתירה חיפה

מועדון החתירה בחיפה הוקם עוד ב-1935, על ידי מהגרים ממועדוני חתירה בברלין. כשהם נמלטו מהשלטון הנאצי במדינתם הם לקחו עימם את סירות החתירה, והגיעו לארץ הקודש. הם הקימו בית סירות בגדה הדרומית של נחל הקישון, בסמוך לחיפה. מאז המועדון הוזז כמה פעמים, והיום הוא נמצא בסמוך לפתחו של הנחל.
באופן די חריג, המועדון הצליח להתנהל בצורה רציפה גם במהלך מלחמות – כולל מלמת העולם השנייה ומלחמת העצמאות. אפילו בזמנים אלו הצליחו חברי המועדון להמשיך להתאמן ולייצג את ישראל בתחרויות שהתקיימו מעבר לים.

הפעילויות המוצעות במסגרת מועדון חתירה חיפה

מועדון חתירה חיפה פונה לקהל יעד רחב במיוחד, החל מפעילויות המיועדות לבני נוער ועד למסגרות המתאימות לבני הגיל השלישי והגיל המבוגר. בסך הכול, בנקודת הזמן הנוכחית פעילים במועדון כ-100 חברים בטווח גילים רחב (90-14, לפי הכתוב באתר האינטרנט של המועדון).
בין השאר ניתן לקיים כאן פעילות חתירה ספורטיבית, אישית או קבוצתית, במספר מסגרות: סירות ליחיד או לזוג, רביעיות או שמיניות. הפעילות משתנה בכל אחד מימות השבוע, כשבין הפעילויות ניתן למנות חתירה (למתקדמים או למתחילים), פעילויות נוער, פעילויות המיועדות לקבוצת המבריאים, פעילויות פתוחות המתאימות לכלל חברי המועדון ועוד. החברים הוותיקים במועדון יכולים להגיע לחתור ולהתאמן בכל מועד שהם רואים לנכון, ללא הגבלה.

כל פעילות נמשכת בין שעתיים לשלוש, וכוללת בתוכה חימום הנעשה באמצעות מכשיר ארגומטר, חתירה בסירה לפרק זמן של כשעה, הכנה וניקוי של הסירות ופעילוייות חברתיות. המועדון פועל ברוב ימות השנה, בהנחה שמזג האוויר מאפשר זאת. אם מדובר ביום סוער או לחלופין לוהט במיוחד, ייתכן שיוחלט על ביצוע של פעילות כושר במבנה המועדון הסגור במקום אימונים במים.
במספר מועדים לאורך השנה נערכות תחרויות מקומיות, בהן משתתפים חברים בכל אחד מחמשת מועדוני החתירה הפועלים נכון להיום בישראל, כשהחלוקה היא לפי גיל. חברי המועדון מתחרים מפעם לפעם בתחרויות בחו"ל.

אז איך מתחילים?

יש להדגיש שמועדון החתירה בחיפה מופעל כעמותה ללא כוונות רווח. פעילותו נעשית באמצעות דמי החבר, כפי שנפרט מטה, ובעזרת התמיכה של גורמים שונים: עיריית חיפה בתחומיה הוא נמצא, המועצה להסדר ההימורים בספורט, תרומות ועוד. כספים אלו מאפשרים למועדון להמשיך ולהתנהל באופן שוטף, בזכות מימון השכר עבור מאמי המועדון, רכש של סירות וציוד מפעם לפעם ותחזוקה שוטפת שלהם.

החברות במועדון כרוכה בתשלום, העומד נכון לשנת 2020 על סכום של 330 ש"ח לחודש עבור בוגר או 500 ש"ח לחודש למשפחה. יש אוכלוסיות הזכאיות להנחה משמעותית במחיר דמי החבר – בני נוער, חיילים או סטודנטים – עבורן התשלום נע בין 50 ל-200 ש"ח בחודש, בכפוף להצגת תעודות ומסמכים מתאימים.
ככל הידוע לנו, מועדון החתירה בחיפה מאפשר שיעורי התנסות. זו יכולה להיות נקודת ההתחלה שלכם ולאפשר טעימה מספורט שקל מאוד להיסחף אליו.

לקריאה נוספת:

מועדון חתירה חיפה – האתר הרשמי

מועדון חתירה חיפה – קבוצת הפייסבוק

אולי יעניין אותך גם:

הפועל ת”א מועדון ימי

מועדון השייט טבריה

מועדון השייטים ת"א