מכבי זבולון תל אביב – מועדון קיאקים וחתירה אקדמאית

בית זבולון הוא, קודם כל, מבנה היסטורי עם סיפור מעניין מאוד. הוא ממוקם באחד הלוקיישנים המיוחדים באזור המרכז, ברחוב אוסישקין הנמצא ממש על גדותיו שלמכבי זבולון תל אביב - מועדון קיאקים וחתירה אקדמאית נחל הירקון. מה שנוגע יותר לענייננו הוא שמדובר במועדון ספורט ימי פורה במיוחד, המציע מסגרות שונות של אימונים ותחרויות בתחומי קיאקים כמו גם חתירה אולימפית. במאמר הבא נסקור את כל מה שחשוב לדעת על המועדון, כך שתוכלו להסיק האם זהו המועדון האידיאלי בשבילכם.

על מועדון ספורט ימי מכבי זבולון תל אביב

המיקום של המועדון, על גדותיו של נחל הירקון בלב האזור האורבני ההומה ביותר של מדינת ישראל, תורם לייחודיות שלו. במרחק קצר מ"העיר הגדולה", ניצבת לה פיסת טבע שמציעה ספורט שנדיר באופן יחסי לראות במחוזותינו. המועדון ממוקם באזור עם גישה נוחה לנחל, המתחבר לים – כשהכול בסמוך לעיר. במילים אחרות: זהו אחד הלוקיישנים המרכזיים והמומלצים ביותר באזור המרכז להתנסות בספורט הימי בכלל ובחתירה בפרט.

במקום מתגאים בתמורות החיוביות של סוגי הספורט האלה עבור אלו המתנסים בהם, לרבות שיפור הכושר הגופני, חיזוק שרירי הליבה, העלאת סיבולת לב הריאה, שיפור היציבה או הקואורדינציה – והרשימה עוד ארוכה. גם בפן האישי, טוענים במועדון, עשוי הספורט לסייע לאדם בעיצוב האישיות שלו.

מגוון רחב של פעילויות

במועדון ספורט ימי מכבי זבולון תל אביב ניתן להתנסות בכמה סוגי ספורט ימי פופולריים: חתירה אולימפית בקיאקים, חתירה אקדמאית, חתירה בקיאקים (הן קיאקי סרף והן קיאקי דייג) ועוד. הפעילויות השונות נחלקות לכמה רמות, בין השאר על פי גיל ורמת מקצועיות, כך שנראה שכל אחד יוכל למצוא את הפעילות האידיאלית עבורו. יש לציין שמעבר לפעילות השוטפת של המועדון בימים שבשגרה, ניתן להירשם למחנות אימונים שהוא מקיים בחופשת הקיץ ובחגי ישראל.

ברמה הפרטנית יותר, החלוקה העיקרית במועדון ספורט ימי מכבי זבולות תל אביב היא לחוגים ולקורסים בכמה ענפים. ניתן לבחור בין מסלול אולימפי למסלול חתירה אקדמאית, בשני המקרים תוך קבלת ליווי צמוד של מאמן מצוות המקום.

אבחנה חשובה אחרת היא בין קיאק עממי לאולימפי. קיאקים עממיים נחשבים למתאימים במיוחד למתחילים, מכיוון שהם יציבים ואינם דורשים ידע או ניסיון רב מדי על מנת לשלוט עליהם. לעומת זאת הקיאק האולימפי כן דורש תרגול ואימונים כדי שאפשר יהיה לתמרן במים בצורה ראויה, אולם באמצעות תוכניות האימונים השונות אפשר להגשים את היעד.

כל התשתית הנדרשת לספורט הימי

בסך הכול נראה שמדובר במועדון מהוקצע, המציע את כל מה שהספורטאי הימי הממוצע (חובה או לא) זקוק לו: יודד מגוון, מלתחות הכוללות שירותים ומקלחות, חדר חימום ובו סימולטורים באמצעותם ניתן לתרגל את החתירה ועוד.

החברות במועדון החתירה מקנה בהמשך לכך את האפשרות להשתמש בציוד המועדון בכל עת, בהתאם לזמינות שלו כמובן: קיאק אולימפי, סירות חתירה, סאפים, סרפים, קיאקים וכן הלאה. חברים המעוניינים בכך (מבחינה מעשית, יהיו אלו בעיקר ספורטאים) יכולים להשתמש במקביל בציוד האישי שלהם.

כל אחד יכול

אם גם אתם רוצים להתנסות בחתירה, בשייט בקיאקים ובספורט ימי אחר, יכול להיות שמועדון מכבי זבולון תל אביב הוא פתרון אידיאלי עבורכם. באפשרותכם להגיע למועדון על מנת להתרשם מהתנאים, מהפעילויות, מהצוות המקצועי וכן הלאה.

נכון לנקודת הזמן הנוכחית מציעים במועדון שיעור ניסיון, ללא כל התחייבות, לבחינת ההתאמה של הספורט הימי אליכם.

לקריאה נוספת:

מועדון קיאקים זבולון תל אביב – אתר רשמי

 מכבי זבולון תל אביב – מועדון קיאקים וחתירה אקדמאית – עמוד הפייסבוק

 

אולי יעניין אותך גם:

הפועל ת”א מועדון ימי

מועדון השייטים ת"א